29 października uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami udali się na cmentarz przy ulicy Bakałarzewskiej, aby uczcić pamięć  poległych i zmarłych żołnierzy 2 Pułku Ułanów Grochowskich.  Przy pomniku poległych ułanów zapaliliśmy 243 znicze upamiętniające „białych ułanów” poległych w latach 1917-1945.  Znicze przy pomniku ustawili również przedstawiciele 2. batalionu czołgów 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, który dziedziczy barwy i tradycje 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Przybyli również delegaci zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich z Podkowy Leśnej. Obecny był zastępca wójta Gminy Suwałki, pan Krzysztof Gwaj. Znicze ustawili także przedstawiciele Muzeum Okręgowego w Suwałkach i grupy rekonstrukcyjnej „Garnizon Suwałki”. W tak ważnym momencie nie mogło zabraknąć emerytowanego nauczyciela naszej szkoły, pana Stanisława Mackiewicza (z rodziną), który zainicjował tę akcję z uczniami gimnazjum w 2012 roku.
Wkłady w lampionach  zostaną wymienione 31 października. Finansowego wsparcia udzieliło nam Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich, za co serdecznie dziękujemy.
Rodziców i uczniów odwiedzających cmentarz przy ulicy Bakałarzewskiej zachęcamy do ustawiania zniczy na grobach nieznanych żołnierzy usytuowanych obok obelisku 2 Pułku.

LISTA UPAMIĘTNIONYCH UŁANÓW