Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem państwowym, ustanowionym przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga jest - obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości.

1 sierpnia 1919 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o godłach  i barwach narodowych. Znajdujemy w niej zapis: Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych paskach, równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony.

Aby uczcić ten dzień, uczniowie klas VI i V (29 kwietnia) przygotowali uroczysty apel pod kierunkiem pani Agnieszki Kalinowskiej. Gromkie brawa otrzymali wychowankowie Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły, którzy zaprezentowali wszystkim przepięknego krakowiaka.

Po uroczystości nastąpiło rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym Nasze barwy narodowe zorganizowanym przez panią Elżbietę Makarewicz i panią Magdalenę Pacewicz. Wzięło w nim udział 32 uczniów – najwięcej z kategorii klas 0 – III. Jury nagrodziło prace następujących uczniów:

Kategoria klas 0 – III:

I miejsce – Zuzanna Palanis

II miejsce – Kornelia Krzywicka i Valeriia Kulish

III miejsce – Julian Kalinko

Kategoria klas IV – VII:

I miejsce – Aleksandra Żukowska

II miejsce – Zuzanna Nalewajko

III miejsce – Oliwia Styrczula

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7